Diagnostyka

Umożliwia bardzo precyzyjne określenie wyboru metody.

W naszej klinice Prodental aby zapewnić pacjentom solidne i skuteczne leczenie, świadczymy diagnostykę z wykorzystaniem najnowszych technologii, dzięki którym możemy zagwarantować prawidłowe rozpoznanie chorobowych zmian w tkankach zęba i zaproponować odpowiednie rozwiązania. W tym celu wykonujemy:

  • badania profilaktyczne z oceną tkanek twardych zęba, stanu dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej,

  • badania pantomograficzne,

  • tomografię stożkową CBCT,

  • badania endodontyczne z użyciem mikroskopu,

  • badania RTG,

  • badania wczesnego wykrywania próchnicy za pomocą urządzenia DIAGNOcam.

DIAGNOcam- wczesne wykrywanie próchnicy

Kamera diagnostyczna prześwietlająca ząb, ale w przeciwieństwie do zdjęć RTG, wykorzystuje tylko światło laserowe. Ta nieinwazyjność pozwala stosować urządzenie bez żadnych ograniczeń u kobiet w ciąży i u małych dzieci. Światło bez przeszkód przenika przez zdrowe tkanki, natomiast jest zatrzymywane przez zmiany próchnicowe bądź pęknięcia szkliwa - zmiany pojawiają się na zdjęciu w postaci ciemnej plamy. Metoda ta ułatwia wykrywanie próchnicy w obrębie powierzchni stycznych i zgryzowych. Umożliwia także diagnozowanie próchnicy wtórnej, w zależności od rozmiaru wypełnienia.

Mikroskop ZEISS OPMI PICO

W światowej czołówce najlepszych mikroskopów stosowanych w gabinetach stomatologicznych jest sprzęt marki Carl Zeiss. Jednym z nowoczesnych mikroskopów dopasowanych do potrzeb stomatologicznych jest ZEISS OPMI PICO. Mikroskop został stworzony z myślą o stomatologach oraz ich pacjentach. To przede wszystkim niewiarygodnie precyzyjne urządzenie, które może zostać wykorzystane w prawie każdym zabiegu, a szczególnie w trakcie leczenia endodontycznego (kanałowego). Znacznie usprawnia pracę dentysty, umożliwiając mu przeprowadzenie zabiegu w niewymuszonej pozycji, gdyż jest tak skonstruowany, aby nawet wielogodzinny zabieg mógł zostać przeprowadzić w wygodnej, wyprostowanej pozycji, co przekłada się na poziom leczenia.

Diagnostyka
Diagnostyka

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Napisz lub zadzwoń do naszej recepcji w celu uzyskania informacji.

Legionowo

Chotomów

© 2024 Prodental

Tooth icon