Implantologia

Wprowadzanie implantów do żywego organizmu.

W naszej klinice do zabiegów wszczepiania implantów dedykowani są lekarze dentyści ściśle specjalizujący się w tej dziedzinie. Masz pewność, że trafisz w dobre ręce.

W stomatologii odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia.

Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, kilkuetapowo.

Czym jest i z czego składa się implant?

Implant jest to śruba , która zastępuje utracony korzeń zęba, jest ona filarem do zamocowania korony zęba. Podstawowym materiałem, z którego wykonany jest implant stomatologiczny jest tytan (ze względu na swoją biokompatybilność – nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce). Jest on wyjątkowo wytrzymały, dzięki czemu bez przeszkód znosi obciążenia, jakim w normalnych warunkach poddawane są korzenie zębów.

Uzupełnienia oparte na implantach pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia.

Konsultacja –sprawdzenie warunków do implantacji

Aby przystąpić do zabiegu implantacji – trzeba go dobrze zaplanować. Przede wszystkim ocenić stan jamy ustnej pacjenta, a następnie wykonać dokładną diagnostykę. W naszej klinice do tego celu służy stożkowa tomografia komputerowa – radiologiczne badanie trójwymiarowe, które pozwala na bardzo precyzyjne zaplanowanie zabiegu, dzięki przeprowadzeniu symulacji wszczepiania implantów. Wtedy zabieg jest bardzo przewidywalny i pozwala uniknąć problemów zarówno w czasie jak i po zabiegu.

Czy zabieg wszczepienia implantów jest bolesny ?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które najczęściej jest wystarczające do stworzenia pełnego komfortu dla Pacjenta.

Jak szybko po wszczepieniu implantów można odbudować zęby ?

Po implantacji należy odczekać ok. 3 miesiące  w żuchwie i 6 miesięcy w szczęce. Jednak decyzja co do tego czasu jest zawsze indywidualna i zależy od warunków u danego Pacjenta. W przypadkach odpowiedniej ilości i gęstości kości okres ten można skrócić.

Co zrobić kiedy jest mało kości ?

W tych przypadkach rozwiązań jest kilka. I tu również istotna jest odpowiednia diagnostyka. Z reguły można wykonać zabieg regeneracji  tkanek. W przypadkach rozległych braków kostnych z reguły najpierw wykonuje się zabieg regeneracji, a po około 6-7 miesiącach zakłada implanty. Po odczekaniu kolejnych 6 miesięcy można wykonać odbudowę protetyczną.

Co zrobić kiedy w ogóle nie ma zębów ?

W tym wypadku poprawę sytuacji można uzyskać już za pomocą 2 implantów, na których montuje się zatrzaski, które z kolei utrzymują wyjmowaną protezę.

Implantologia
Implantologia

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Napisz lub zadzwoń do naszej recepcji w celu uzyskania informacji.

Legionowo

Chotomów

© 2024 Prodental

Tooth icon