Protetyka cyfrowa

Odbudowa protetyczna możliwa na jednej wizycie

Złamany ząb, nieestetyczne wypełnienie z amalgamatu lub ubytek nie stanowią już problemu. Protetyka w naszej klinice wykorzystuje zaawansowaną technologię CEREC, dzięki czemu wykonanie odbudowy protetycznej możliwe jest już podczas jednej wizyty i w dodatku na miejscu! 

Czym jest technologia CEREC?

Stanowi skrót od CERamic REConstruction. To innowacyjny systemem komputerowego projektowania i wykonywania najestetyczniejszych pełnoceramicznych koron, mostów i licówek.

Jak wygląda leczenie za pomocą CEREC?

1. Skanowanie

Inaczej cyfrowy wycisk, który charakteryzuje się dużą dokładnością, a odbywa się za pomocą kamery wewnątrzustnej - zastępuje tradycyjny wycisk z użyciem masy silikonowej. Uzyskany obraz tworzy trójwymiarowe zdjęcie oraz cyfrowy model fragmentu jamy ustnej.

2. Projektowanie

Lekarz na podstawie wirtualnego modelu projektuje odpowiednio dobraną formę odbudowy. Korzystając ze specjalnego oprogramowania 3D, w bardzo dużym powiększeniu, jest on w stanie zaprojektować pracę idealnie pasującą do własnych zębów pacjenta.

3. Frezowanie

Projekt nowych zębów przesyłany jest w postaci cyfrowej do specjalistycznej frezarki, gdzie rozpoczyna się wycinanie pracy ze specjalnych bloczków ceramicznych. Ich odpowiednio dobrana twardość i kolor gwarantują najwyższą jakość oraz trwałość wykonania nowej rekonstrukcji. Wykonanie w zależności od wielkości odbudowy, może trwać od kilku do kilkunastu minut. Cyfrowa dokładność procesu wytwarzania sprawia, że praca protetyczna pasuje idealnie w ustach pacjenta.

4. Cementowanie

Gotową, wyfrezowaną odbudowę protetyczną cementuje się na zębie za pomocą specjalistycznych klejów kompozytowych, które spajają ceramikę z zębem w całość. Idealne przyleganie, odpowiedni kolor oraz kształt skutkuje tym, iż odbudowa jest nie do odróżnienia od własnych, naturalnych zębów.

Zalety technologii CEREC

Eliminacja tradycyjnego wycisku poprzez zastosowanie kamery wewnątrzustnej i wykonanie skanowania, które jest bezbolesne i trwa zaledwie kilka sekund.

Brak konieczności stosowania uzupełnień tymczasowych dzięki temu, iż odbudowę ceramiczną tworzy się  w kilka minut na jednej wizycie.

Idealne dopasowanie komputerowe – doskonałe odwzorowanie powierzchni ubytku pozwala na uniknięcie wielokrotnych poprawek.

Natychmiastowa poprawa wyglądu uzębienia dzięki temu, że praca tworzona jest na miejscu, a ilość wizyt ograniczona, rekonstrukcja może zostać od razu zacementowana w jamie ustnej pacjenta.

Wyjątkowa estetyka na najwyższym poziomie, dzięki zastosowaniu systemu CEREC ząb ma odpowiedni kolor, kształt, co przekłada się na jego naturalny wygląd.

Protetyka cyfrowa
Protetyka cyfrowa

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Napisz lub zadzwoń do naszej recepcji w celu uzyskania informacji.

Legionowo

Chotomów

© 2024 Prodental

Tooth icon