Stomatologia dziecięca

Każde dziecko powinno być pod stałą opieka stomatologiczną

Opieka stomatologiczna dzieci i młodzieży to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom stomatologicznym, jakie mogą pojawiać się na każdym etapie rozwoju narządu żucia młodego człowieka. Każde dziecko powinno być pod stałą opieką stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodu. W naszej klinice zachęcamy do wyboru stomatologów specjalizujących się w zapobieganiu, wykrywaniu oraz leczeniu chorób zębów u dzieci. 

Czy warto leczyć zęby mleczne? TAK!

  • wczesna utrata zębów mlecznych hamuje rozwój kości szczęk co w przyszłości może skutkować nieprawidłowym ustawieniem stałych zębów,

  • wpływ na mowę dziecka w przypadku braków w odcinku przednim.

  • brak zębów może powodować niższą samoocenę dziecka,

  • stan uzębienia wpływa na stan ogólny zdrowia dziecka.

Zapobieganie próchnicy

Lakowanie – OCHRONA – to zabieg polegający na wypełnieniu zdrowych powierzchni żujących i bruzd specjalnym preparatem- lakiem. Lak chroni ząb przed zaleganiem resztek pokarmowych prowadzących do rozwoju próchnicy. Zabieg dotyczy zębów trzonowych (mlecznych i stałych) oraz przedtrzonowych, bezpośrednio po ich wyrznięciu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa kilkanaście minut.

Lakierowanie (fluoryzacja) – WZMOCNIENIE – to pokrycie wszystkich zębów preparatem z fluorem, w postaci lakieru, pianki, żelu. Ma na calu profilaktyczne zabezpieczenie zębów przed próchnicą, ale również pozwala na rozwijanie się zębów. Dotyczy zarówno zębów mlecznych jak i stałych. Zabieg powtarza się co 3 lub 6 miesięcy, a o jego częstotliwości decyduje stomatolog.

Lapisowanie – IMPREGNACJA- dotyczy zębów mlecznych objętych próchnicą, gdzie ubytki obejmują większą część powierzchni zęba. Lapis hamuje rozwój próchnicy. Zabieg jest bezbolesny, polega na aplikacji pędzelkiem specjalnych preparatów, które działają bakteriobójczo. Niestety zabieg ten jest zupełnie nieestetyczny- przebarwia miejsca objęte próchnicą na czarno. Lapisowanie należy powtórzyć 3 razy w odstępach tygodniowych, co 3 miesiące.

Wizyta adaptacyjna

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, to od niej zależy późniejsze podejście dziecka do leczenia zębów. Przygodę ze stomatologiem najlepiej zacząć bez stresu i bólu, a tym właśnie charakteryzuje się wizyta adaptacyjna. Nie jest połączona z żadnym zabiegiem leczniczym. Dziecko w przyjaznej atmosferze poznaje wygląd gabinetu, jego wyposażenie oraz lekarza. W formie zabawy, dowie się do czego służą różne urządzenia i instrumenty. Wizyta może zostać połączona z zabiegiem lakierowania zębów jeśli dziecko będzie chętnie współpracowało.

Kolorowy gabinet

Zapewniamy naszym najmniejszym pacjentom pełną swobodę i odpowiednią atmosferę w trakcie zabiegu. W trosce o uśmiech Małego Pacjenta w naszej klinice przygotowaliśmy dla najmłodszych specjalny gabinet w którym jest cała gama kolorów tęczy, dbamy by każdy pacjent czuł się u nas jak najlepiej. Dzięki temu dentysta nie będzie już kojarzył się wyłącznie negatywnie. Nasi Mali Pacjenci mogą wybrać sobie kolorowe wypełnienia w zębie oraz dodatkowo każde dziecko wychodzi od nas z upominkiem.

Pamiętaj, że przeprowadzane regularnie wizyty kontrolne zaoszczędzą Ci czasu, stresu, pieniędzy, a co najważniejsze – cierpienia Twojemu dziecku.

Stomatologia dziecięca

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Napisz lub zadzwoń do naszej recepcji w celu uzyskania informacji.

Legionowo

Chotomów

© 2024 Prodental

Tooth icon