Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów.

Rozwój nowoczesnych technologii, urządzeń, specjalnych materiałów, a przede wszystkim większe doświadczenie lekarzy specjalizujących się w stomatologii estetycznej pozwala na wykonywanie zabiegów, które mogą znacząco poprawić wygląd zębów. Zmiany mogą dotyczyć redukcji nieestetycznego kształtu oraz ich koloru, a także likwidacji przebarwień.

Oferujemy szeroką gamę zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej:

  • zmiana kształtu i koloru zębów poprzez zastosowanie licówek (kompozytowych, porcelanowych lub pełnoceramicznych),

  • wymiana starych, nieestetycznych wypełnień na nowe - stworzone specjalnie dla stomatologii estetycznej nowoczesne materiały kompozytowe,

  • wybielanie zębów metodą gabinetową, nakładkową oraz laserową,

  • wybielanie pojedynczych, martwych zębów po leczeniu kanałowym.

Licówki

Niezbyt równe jedynki, trwałe przebarwienia, czy szpary między zębami powodują, że niechętnie się uśmiechasz? Licówki, czyli małe płatki porcelanowe sprawią, że odzyskasz pewność siebie. To rodzaj płytek wykonanych najczęściej z porcelany lub z kompozytu, przyklejanych na powierzchnię zęba. Doskonale maskują niedoskonałości, umożliwiają pokrycie wypełnień, przebarwień, jak również wydłużenie, poszerzenie, a nawet zmianę kształtu naszych zębów. Umożliwiają też likwidację szpar między zębami,  pomagając wielu Pacjentom w uzyskaniu pięknego uśmiechu, gwarantują naturalny wygląd zębów.

Niestety nie każdemu można założyć licówki. Przeciwskazaniami są choroby dziąseł i przyzębia, jak również bruksizm i zgrzytanie.

Wybielanie zębów

Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają uroku i poprawiają samopoczucie. Każdy mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiecha. Dzięki temu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie. Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Przed wybielaniem należy wyeliminować próchnicę, osad oraz kamień nazębny. 

W naszej klinice zabiegami wybielania zajmują się profesjonalne higienistki stomatologiczne.

Dla osób, które cenią efektywność procesu wybielania zębów proponujemy metodę nakładkową -  inaczej domową. Opiera się ona na stosowaniu specjalnej nakładki, stworzonej na bazie wycisku zębów. Wypełnia się ją profesjonalnym żelem i samodzielnie kontroluje rezultaty działania.

Drugą metodą wybielania jest metoda gabinetowa, która jest o wiele szybsza i skuteczniejsza od wybielania nakładkowego. W przeciągu godziny uzyskuje się efekt natychmiastowy. Nie stosuje się tego rozwiązania u kobiet w ciąży oraz u osób z nadwrażliwością zębów.

Metoda laserowa polega na aplikacji żelu wybielającego o wysokim stężeniu substancji czynnych na zęby, a następnie jego aktywacji za pomocą światła lasera diodowego.

Istnieje również metoda, dzięki której możliwe jest wybielenie martwego zęba. Polega ona na wewnętrznej aplikacji preparatu, którą powtarza się do czasu uzyskania satysfakcjonującego efektu koloru.

Warto pamiętać, że zarówno w trakcie, jak i po wybielaniu, należy stosować białą dietę, aby nie dopuścić do przebarwień. Oznacza to wyeliminowanie produktów barwiących między innymi: kawa, herbata, czerwone wino, jagody, buraki itp.

Wszystkie z przedstawionych powyżej metod są bezpieczne i nie uszkadzają zębów.

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Napisz lub zadzwoń do naszej recepcji w celu uzyskania informacji.

Legionowo

Chotomów

© 2024 Prodental

Tooth icon