Stomatologia zachowawcza

Leczenie oraz odbudowa zębów

Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica.

Dzięki temu możliwe jest pozbycie się pierwszych objawów niszczenia się zębów oraz zapobieganie dalszemu rozwojowi chorób, które mogą prowadzić do o wiele poważniejszych konsekwencji. Leczenie ubytków próchnicowych obecnie stało się bezbolesne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w estetyczny, prawie niewidoczny sposób.

W naszej klinice

Specjalizujemy się zarówno w leczeniu próchnicy, jak również odbudowie mocno zniszczonych tkanek zęba. W tym celu używamy materiałów kompozytowych, które cechują się wysoką trwałością, estetyką oraz ścieralnością zbliżoną do ścieralności własnych zębów, jak również zdolnością stałego uwalniania jonów fluoru oraz wbudowywania w tkanki zęba, zapobiegając w ten sposób powstawaniu wtórnej próchnicy.

Leczenie próchnicy wymaga dużej dokładności dlatego w naszej klinice stosujemy najnowocześniejsze urządzenia do zakładania wypełnień. Jednym z takich urządzeń jest SONIC FILL, który jest stosowany najczęściej do wypełnień w zębach bocznych.  Uruchamiane przy pomocy instrumentu dźwiękowego, który powoduje zmniejszenie lepkości i zwiększenie płynności kompozytu, umożliwiając jego szybkie nałożenie i precyzyjną adaptację do ścian zębowych.

Znieczulenie komputerowe

W trosce o komfort psychiczny pacjenta, a także o jego strach przed samym znieczuleniem oferujemy najnowocześniejszy system umożliwiający bezbolesne i skuteczne znieczulenie bez efektów ubocznych.

Zastosowanie znieczulenia QuickSleeper znaczącą eliminuje ból u pacjenta a czas wykonania znieczulenia jest bardzo krótki. Cechą odróżniającą nowoczesny system znieczulenia od tradycyjnego jest przede wszystkim to, iż nie powoduje znieczulenia policzków i warg, co jest bardzo komfortowe dla pacjenta. Znieczulenie wykonywane jest za pomocą cieniutkiej igły ruchami rotacyjnymi a jej praca jest sterowana przez komputer. Jest ono bardziej skuteczne a pacjent nie odczuwa odrętwienia, który przy standardowym znieczuleniu utrzymuje się przez około 1h.

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza

Kontakt

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Napisz lub zadzwoń do naszej recepcji w celu uzyskania informacji.

Legionowo

Chotomów

© 2024 Prodental

Tooth icon